Microblading

Microblading

Doğru ifadenin anahtarı kaşlar...

Kaşlarınız istediğiniz yoğunlukta ve kalınlıkta değil mi? Doğal görünecek kalıcı bir uygulama mı arıyorsunuz?

Microblading, rüyalarınızı süsleyen kaşlarınıza ulaşmak için en iyi yöntemlerden biridir! İşte son zamanlarda en çok kullanılan kaş tasarım ve düzeltme yöntemi olan Microblading uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler.

Microblading Nedir?

Kaş kalemleri, jeller, pigmentler, şablonlar ve dövmeler: Bugünlerde kaşlarınızı geliştirmenin birçok yolu olmasının yanında mikroblading yönteminin yarattığı ince ve tüy benzeri efekt, kesinlikle şu anda en popüler kaş şekillendirme işlemlerinden biridir. Aynı zamanda en doğalı. Kameralar karşısında hayranlıkla izlediğiniz ünlülerin zarif kaş yapılarını siz de fark edip denemek istediyseniz eğer kesinlikle doğru yerdesiniz.

Microblading Kaş Kontürü, mükemmel kaşları elde etmenin kolay ve acısız bir yolu olduğu için dünya çapında hızla yayılan popüler bir uygulama haline gelmiştir. Birçok güzellik uzmanının dediği gibi aslında yarı kalıcı makyaj da diyebiliriz. Daha önce duymuş olabileceğiniz diğer pek çok yöntemin aksine, kesintisiz ve doğal bir görünüm yaratır. Bu uygulamada geleneksel dövme iğneleri yerine bu işlem için üretilmiş özel microblading kalemi kullanılır.

Microbladcing Nasıl Uygulanır?

Temel işlemlere başlamadan önce ilk adım tasarımdır. Bu adımda kaşın alabileceği farklı kombinasyonlarda tasarım ve renk belirlenip misafirin beğenisine sunulur. Microblading tekniği adeta benzersizdir çünkü burada mümkün olan en yüksek hassasiyeti sağlayan mini bıçaklar kullanılır. Bıçak kalemi, cildiniz için zararsız olan doğal pigmentlerle doludur. Renk cildinizin yüzeyine nüfuz eder, ancak klasik bir dövmede olduğu gibi daha derin katmanlara girmez. Pigmentin uzun süre taze kalmasının nedeni budur, ancak sonunda bir veya iki yıl içerisinde kaybolmaya yüz tutabilir. 
Prosedür çok titizdir ve tamamlanması ortamalama bir saat sürer. İlk adım, çıkarılabilir bir kalemle cildiniz üzerinde ayrıntılı bir çizim yapmaktır. Tasarım konusunda müdahil olabileceğiniz, istediğiniz şekli ve stili önerebileceğiniz yer burasıdır. Uzman kişi her ne kadar yüz ve alın yapınıza veya saçlarınıza uyumlu olacağını düşündüğü düzeltmeler yapsa da gerekli olduğunu düşündüğünüz herhangi bir düzeltmeyi de hemen işlem esnasında yaptırabilirsiniz.

Bundan sonra, tüm kaş bölgesi sizi gerçek prosedüre hazırlamak için bir uyuşturucu kremle tedavi edilir. Son ve en önemli adım, bir microblading kalemi kullanarak ince çizgiler çizmektir. Hafif bir rahatsızlık hissedebilirsiniz, ancak işlem acı verici değildir. Bölgeye özel tıbbi krem sürülür ve acı hissi en aza indirilir.

Bu uygulamalar genelde iki ana işlem altında toplanır: 

1. Kıl Tekniği Kaş

Kaş bölgesinin üst tabakasında kıl görünümlü çizgilerdir. Yüzeysel olan ve 1 saat süren bu işlemde herhangi bir cihaz kullanılmaz. Kalıcılık süresi 6-12 ay arasındadır.

2. Pudralama Tekniği

Kıl tekniğine göre daha yoğun kaşlar elde edebilirsiniz. Kısaca kaş kalemi ile hafifçe boyama işlemine tabi tutulmuş kaşlar diyebiliriz. 1 saat sürmek ile beraber 9-12 ay arasında bir kalıcılık elde edilir.